systemy lotto

Chciałem napisać nieco o systemach do gry w Lotto. Jeśli uruchomicie google i w wyszukiwarkę wpiszecie ‘system lotto’ to oprócz oficjalnej strony lotto.pl, na której jest info o zakładach systemowych (nie mylić z systemami lotto) zobaczycie pewnie ok 19 mln innych wyników. To właśnie na tych stronach, ich właściciele oferują (za darmo czy też za niewielką opłatą) ‘pewne i sprowadzone’ systemy gry lotto. W skrócie – kup system, on powie Ci jakie liczby skreślić i jutro wygrywasz. Pewnie niektórzy, bez głębszego zastanowienie idą na taki układ i na pewno, każdy z nich się zawodzi.

System lotto nie istnieje

Nie będę tu oryginalny ale muszę to powiedzieć – nie ma systemu lotto, który gwarantowałby jakąkolwiek wygraną. Gdyby takowy istniał nikt nie organizowałby loterii. Jeśli ktoś zagwarantowałby nam nawet najmniejszą wygraną w Lotto, która wynosi obecnie 24 zł za celną trójkę oznaczałoby to, że zwiększając poziom inwestycji zwielokrotnialibyśmy naszą wygraną. Niestety nic takiego nikt Wam nie zagwarantuje. Popatrzmy na to czysto teoretycznie. Jeden z serwisów na temat lotto (wynikilotto.com.pl) swojego czasu prezentował statystykę najczęściej padających w losowaniach liczb. Obliczenia były oparte o pełną historię zatem były stosunkowo dokładne. Efekt był taki, że między najczęściej losowaną liczbą a tą która padała najrzadziej były minimalne różnice – powiedzmy 20 różnicy na 1000 losowań. Zatem szanse, że jutro padną liczby 2, 5, 19, 25, 29 i 51 są dokładnie takie same jak to, że będzie to zestaw 39, 40, 45, 46, 47, 49. Dlatego – nie kupujcie żadnych systemów gry w lotto.

Progresja w lotto?

Jest drugie podejście mówiące o progresji. Czyli charakterystyczny schemat zakładów w zależności od tego czy poprzednie losowanie wypadło dla nas właściwie. Sprawa jest prosta, losowanie po losowaniu kupujemy 2 razy więcej zakładów. I tak faktycznie kiedyś wygramy, problem tylko w tym, że może nam nie starczyć życia na podbijanie stawki lub też co bardziej prawdopodobne skończą nam się środki na inwestycje.

Konkluzja jest taka. Nie kombinujemy, nie liczymy na innych, na systemy czy układy. Czy tego chcemy czy nie jedynym sposobem, żeby wygrać jest branie udziału w losowaniach. (jest też sposób mówiący, że jak nie grasz to wygrywasz cenę zakładu, którą oszczędziłeś – też coś w tym jest) To jest jednak portal dla graczy lotto zatem opcję z nawiasu odrzucamy.

Powodzenia!