Słów kilka o Eurojackpot

Całkiem niedawno trafiła do nas pierwsza europejska gra liczbowa. Czekaliśmy długo, graliśmy nielegalnie przez internet ale wreszcie się udało. Wreszcie nad Wartą możliwe jest granie zupełnie oficjalnie w jedną z największych europejskich gier liczbowych. Wiąże się to oczywiście z możliwości zdecydowanie większych niż dotychczas wygranych. Jak chociażby dzisiaj 15 grudnia 2017 roku kiedy to do wygrania było badatela 90 000 000 zł. Chyba nie na graczy lotto, na których taka wygrana wrażenie nie robi. Tak jest i ze mną.

Eurojackpot dla wszystkich

Jestem bardzo ciekaw jak wygląda procentowy udział graczy właśnie w eukojackpot. Jakby na to nie patrzeć zasady tej gry są bliźniacze do nielubianego u nas Jokera – różne są tylko ilości losowanych liczb oraz przedziały. Ale z drugiej strony,przy takich wygranych same zasady nie są aż tak istotne. Liczy się tylko niewyobrażalna wygrana. Dla przykłady w Lotto najwyższa dotychczasowa wygrana wyniosła ‘zaledwie’ 36 mln zł.

Eurojackpot kosztem…?

Ciekaw jestem czy nowa europejska loteria dostępna w Polsce spowoduje większy napływ graczy czy tylko przeniesienie się tych najzagorzalszych z jedne, starej gry na nową. Temat trudny do rozwiązania bez głębszej analizy ilości graczy poszczególnych gier Lotto.

Ale za ile?!

To chyba kluczowe pytanie, a odpowiedź niestety przytłacza. Po pierwsze prawdopodobieństwo wygranej w eurojackpot jest przynajmniej 6 krotnie mniejsze niż w Lotto. Cena jednego zakładu w innych krajach biorących udział w loterii to 2 euro. W Polsce natomiast, chcąc zabawić się w najwyższe wygrane musimy wyłożyć za jeden zakład eurojackpot aż 12,50 zł! Jasne, wspierajmy polski sport i kulturę ale nie obowiązkowo! Wszystkie dodatki jakie nakłada organizator eurojackpot w Polsce windują cenę zakładu o 50% w górę. Jeśli o mnie chodzi to niestety odrzuca.

Losowania Eurojackpot

No dobra, płacimy dużo ale wysoka wygrana kusi. Kiedy zatem grać. Losowania Eurojakcpot odbywają się tylko i wyłącznie w piątki. To tego organizatorom nie chce się samodzielnie transmitować losowań chociaż ty tylko online. Wszystko na co możemy liczyć to tylko enigmatyczne podanie zestawu wylosowanych liczb w piątek o 21:40. Co ciekawe losowania odbywają się ‘między 20 a 21’ ale gracze tacy jak my dostają oficjalne wyniki eurojackpot dopiero po losowaniu o 21:40. Czyli prawie 2 godziny później niż pozostali. Mając w głowie fakt, że płacimy 50% więcej niż inni oczekiwałoby się większego profesjonalizmu.Niestety niewiele mamy do powiedzenia…

2 Replies to “Słów kilka o Eurojackpot”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *