Kiedy grać w Lotto?

Pewnie znajdzie się kilkoro z Was, którzy na pytanie Kiedy grać w Lotto? odpowiedzą, że nigdy. Nic w tym dziwnego, jest wiele osób, które w Lotto nie grają z różnych przyczyn. Jednym z kluczowych powodów jest fakt braku wiary w wygraną – jasna sprawa, jeśli ktoś nie wierzy to czemu ma co drugi dzień odwiedzać kolekturę lotto. Jest też druga grupa osób, których temat Lotto nie interesuje – fani teorii spiskowej. Chodzi o osoby, które twierdza, że organizator gry ustawia wyniki losowań. Z tym argumentem nie ma co dyskutować. Zważywszy jednak na fakt, że naszego bloga czytają w większości osoby, które w Lotto chcą grać postanowiłem napisać moją teorię tego kiedy grać w Lotto, albo inaczej kiedy ja gram w Lotto.

Teoria- czyli prawdopodobieństwo wygranej

Nie będę się przesadnie rozpisywać na temat tego jako obliczyć prawdopodobieństwo wygranej w Lotto czy też ile dokładnie ono wynosi. Na potrzeby mojej krótkiej wypowiedzi przyjmiemy, że prawdopodobieństwo trafienia poprawnych 6 liczb w Lotto wynosi 1 : 13 mln. Czyli raz na 13 milionów zakładów powinniśmy trafić poprawną kombinację. W tym miejscu warto zauważyć, że do dnia dzisiejszego tj. 7 grudnia 2017 roku było aż uwaga… 6031 losowań. Dzisiaj o 21:40 losowanie Lotto numer 6032, w którym do wygrania są 4 mln zł. Czyli jeśli ktoś obstawiał wszystkie losowania Lotto to musiał by obstawić jeszcze ponad 2100 razy tyle losowań ile już obstawił aby mieć pewność wygranej. Jak widać statystyka jest zdecydowanie po stronie Lotto.

Jak zwiększyć swoja szanse na wygraną?

Pytanie czy da się w ogóle to zrobić. Fani systemów lotto nie będą zadowoleni. Moim zdaniem, i nie tylko moim nie ma systemu Lotto, który zagwarantowałby jakakolwiek, chociaż najmniejszą wygraną. Przypomnijmy, że obecnie najniższa wygrana w Lotto wynosi 24 zł. Wróćmy jednak do pytania – odpowiedź jest bardzo prosta i co ciekawe Lotto namawia nas do zwiększania swoich szans na wygraną. Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną trzeba od tak więcej zainwestować. Pierwsza sprawa, to kupowanie kilku zakładów na jednym blankiecie czy korzystanie z powielania swoich liczb na kolejne losowanie. Druga to zakłady systemowe, gdzie to możemy zaznaczyć większej niż 6 liczb na jednym zakładzie a maszyna wygeneruje dla nas zestawy liczb. O zakładach systemowych napiszemy kiedy indziej bardziej precyzyjnie.

A więc kiedy grać?

Moja zasada jest taka, że zaczynam grę w Lotto przy kumulacji pierwszego stopnie w wysokości 13 000 000 zł. Bez większego zastanowienia, wynika to z faktu, że prawdopodobieństwo wygranej w Lotto wynosi własnie 1 do 13 000 000. Jeśli jednak ktoś z Was chciałby mieć pewność wygranej w Lotto musiałby zakupić 13 mln zestawów liczb, każdy po 3 zł. Co po prostym przeliczeniu daje kumulację w wysokości 39 000 000 zł. Inaczej mówiąc, jeśli kumulacją wyniesie 39 000 000 zł (co w przypadku naszego lotto nie miało jeszcze miejsca ale byliśmy blisko:) to możemy kupić 13 miliony zestawów liczb za 39 mln zł i być pewni, że trafimy 6. Ci lepsi z matematyki zauważyli pewnie, że te obliczenia nie biorą pod uwagę tego, że ktoś jeszcze skreśli poprawny zestaw 6 liczb i wtedy cała nasza inwestycja pójdzie na marne. Idąc dalej trzeba by zwiększyć minimalną kumulację od której się zaczyna grę przynajmniej trzykrotnie. Czyli wychodzi na to, że nie warto grać? Ja jestem zdania, że mój system jest najlepszy. Wybierzcie sobie wysokość kumulacji, przy której zaczynacie grę. Nie wolno się wyłamywać, kiedy na liczniku kumulacji lotto pojawi się wasza kwota wtedy wybieracie się do kolektury. Mam tylko nadzieję, że za minimalną kumulację nie wybierzecie 2 000 000 zł;) Powodzenia!

3 Replies to “Kiedy grać w Lotto?”

  1. Serio?! Zgodnie z tym co piszesz w lotto opłaca sie grac tylko jeśli kumulacja wynosi ponad 39 mln zł a takich kumulacji u nas nie uraczysz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *